Gymnázium a střední odborná škola Klášterec nad Ohří  

Upozornění: toto je prezentace 1. ročníku projektu Kořeny. Aktuální verzi najdete zde.

V rámci vzdělávacího programu EU SOCRATES se naše škola zapojila do tříletého projektu s mezinárodní účastí.

Na projektu pracují kromě naší školy další tři. V letošním školním roce pracuje každá ze zúčastněných škol nezávisle na sobě a sbírá, třídí a zpracovává fakta formou skupinové práce. My se budeme zabývat českými pohádkami a pověstmi všeobecně, ale obzvláště pověstmi našeho kraje a budeme se snažit zjistit něco o jejich původu a historii. Chceme navštívit hrady, zámky a historické památky naší země, které nám pomohou při zpracování našeho tématu. Na konkrétních příkladech chceme ukázat jedinečné stránky naší historie a kultury.

Další informace o projektu

Zatím jsme zpracovali:

  1. Hrady a zámky
  2. Pověsti
  3. Pohádky, pohádkové bytosti 

english version

Druhé pracovní setkání

Ve dnech 10. až 13. března 2003 (středa až sobota) bude naše škola hostit celkem 12 zahraničních účastníků mezinárodního projektu SOCRATES. Setkání se zúčastní pedagogové a studenti ze všech partnerských škol, které na projektu spolupracují.

Součástí tohoto setkání bude výstava prací studentů na téma Kořeny, divadelní vystoupení, prohlídka kláštereckého zámku, kadaňského hradu, večeře na hradě Hasištejn a podle možností i návštěva Pražského hradu.

Divadelní představení Žižka (i s popisem představení v angličtině)

V rámci projektu již proběhly tyto akce

Akce turistického kroužku 6. 3. 2004

Pracovní setkání v Geithainu 27. – 29. 11. 2003

Za jáchymovským tolarem 22. 11. 2003

Výlet na zříceninu hradu Šumburk 29. 9. 2003

Výlet na Úhošť 25. 10. 2003

Práce na projektu v rámci vyučování

INSPIRACE GOTIKOU - kolekce kreseb

Hodiny výtvarné výchovy

Akce v rámci týdne Comenius Week

V týdnu od 10. do 14. listopadu 2003 se v rámci programu Socrates konalo několik samostatných akcí pod souhrnným názvem COMENIUS WEEK Pro jednotlivé akce se mohly zaregistrovat jen školy, které získaly grant na projekt Comenius ve školním roce 2003/04. každá škola se mohla zaregistrovat pro libovolný počet akcí. Naše škola se účastnila dvou z nabízených akcí a to akce Pohledy a On-line kvízu.

POHLEDY 10. 11. 2003

Studenti tříd IV.G a I.G rozeslali pohlednice všem školám v České republice, které se této akce účastní v rámci programu Socrates. Odměnou bude asi 50 pohlednic z různých koutů České republiky.

ON-LINE KVÍZ 12. 11. 2003

V testu, který se skládal z 25 otázek o členských a přistupujících zemích EU, se soutěžní družstvo naší školy umístilo na 1. místě.

Na fotografii část vítězného družstva. Zleva Václav Joza, Alexandr Kuchař, Michal Babčaník, Petr Messner, chybí Jan Tejrovský.

Více...