Projekt Kořeny
Socrates
English version

Zpět na titulní stránku

Výměnný pobyt

Ve dnech 21. 9. – 24. 9. 2005 proběhl v rámci výuky cizích jazyků na naší škole výměnný pobyt studentů. Ve středu 21. 9. přivítala naše škola 20 studentů a dva pedagogy z italského gymnázia Liceo Europeo "Bambin Gesu"z italského Ferma. Po přivítání vedením školy a po prohlídce budovy našeho gymnázia si čeští studenti odvedli své nové kamarády domů.

Ve čtvrtek byli naši hosté pozváni na kláštereckou radnici, kde je přivítal starosta města. Italští studenti měli mnoho dotazů, které jim byly představiteli našeho města zodpovězeny. Poté se vydali na prohlídku kláštereckého zámku. Průvodcem po zámeckých komnatách jim byli opět studenti naší školy. Odpoledne všichni společně navštívili královské město Kadaň.

V pátek byl pro naše hosty připraven výlet do Karlových Varů, který se díky nádhernému počasí opravdu vydařil.

V sobotu ráno jsme se bohužel museli s našimi přáteli rozloučit. Je pochopitelné, že si při návštěvě České republiky nemohli nechat ujít naše hlavní město. A tak věnovali víkend návštěvě Prahy, která je opravdu okouzlila.

Výměnný pobyt utekl jako voda, za těch pár dní se studenti opravdu sblížili a zažili spoustu legrace. A samozřejmě se už všichni těší na společné setkání, které se uskuteční pravděpodobně v dubnu v Itálii.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem studentům a jejich rodičům za vzornou péči v hostitelské rodině!

Mgr. Š. Vajdečková, Mgr. L. Cvrčková
Zpět na titulní stránku