Projekt Kořeny
Socrates
English version

Zpět na titulní stránku

2. pracovní setkání

Ve dnech 6. – 9. 12. 2005 se uskutečnilo druhé pracovní setkání projektu Socrates – Kořeny ve školním roce 2005 – 2006. Do německého Geithainu se vydala pracovní skupina ve složení Monika Zebischová, Irena Havránková (3. G), Martina Podběhlá a Michaela Mlejnková (sexta), Mgr. Liesbet Cvrčková a Mgr. Šárka Vajdečková.

Studentky byly ubytovány u svých německých spolužáků přímo v rodinách a mohly tak poznat, jak naši sousedé tráví období Adventu. Protože setkání bylo pracovní, mělo pro nás geihainské gymnázium připraven pestrý program. Jeho součástí byla samozřejmě prezentace dosavadní práce všech zúčastněných škol. Naše škola seznámila ostatní s našimi internetovými stránkami, které pro nás upravuje Petr Messner (oktáva) a také s plány do dalšího období (průzkum zájmu studentů jednotlivých zemí o hudbu, který zpracovává Monika Zebischová). Velký úspěch sklidila projekce filmu o návštěvě rodiště Bedřicha Smetany – Litomyšle. Tento film je prací studenta Karla Poláka (4. G). Byly předány návrhy na pohlednice a zvítězila práce studentek ze třídy kvarta – A. Kolaříkové a M. Píckové.

Velký zážitkem byla návštěva města Lipsko, které svou výzdobou a atmosférou připomínalo návštěvníkům, že Vánoce se skutečně blíží. Pod vedení zkušené průvodkyně jsme si prohlédli celé město a seznámili se s místy, která jsou spojena s německou hudbou. Např. jsme navštívili Thomaskirche, působiště světoznámého hudebního skladatele J. S. Bacha.

Nejen pro všechny hosty, ale i pro německé studenty byl připraven konzert chlapecké rockové skupiny z Geithainu Funkestoss. Dále jsme shlédli hudební vystoupení několika německých studentů a studentského sboru. Zazněly jak německé lidové písně, tak hity v angličtině. Na závěr vystoupení zazněla hymna Evropské unie Óda na radost. Celé setkání proběhlo ve velmi milé atmosféře. Další se uskuteční v březnu 2006 v italském Fermu.

Mgr. Š. Vajdečková, foto – Mgr. L. Cvrčková